VM Bronse til Helene Mjelde Gjerde!

Helene Mjelde Gjerde fra Hjellestad Seilforening sikret seg en fantastisk bronsemedalje under Zoom 8 VM i Sverige. Jevn og god seiling gjennom hele mesterskapet gjorde at Helene til slutt kunne slippe jubelen løs og motta en velfortjent bronsemedlaje. Vi gratulerer så mye!  

Grunnet ulike aldersregler i Norge og internasjonalt kunne Ingrid Kvåle Nordaas gjøre come-back i Zoom jollen. Etter en fantastisk start med to seire og ledelse etter de to første regatta dagene, ble det litt mer ujevn seiling fra Ingrid på slutten. Hun endte imidlertid på en meget fin 5. plass.  To seilere blant de fem beste i et VM er slettes ikke verst for seilere fra en liten vik på Vestlandet… Som om ikke det var nok ble Lene Hjellestad tredje beste norske med en 18. plass.  

I gutteklassen ble det gull til Mathias Haugstad fra Asker Seilforening. Gotfred Andenes ble best av våre og fjerde beste norske med en fin 15. plass. Av de øvrige av våre ble Jens Henrik Johnsen nr. 25, Henrik Kvåle Nordaas nr 31 og Andreas Helland nr. 76.  

Leave Comment